<%=StrTitr %>
کدخبر : 647
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۴:۰۸
تعداد بازدید :    576

آئین باشکوه تجلیل از «دکتر محمد حقیقت کیش»

آئین تجلیل از «دکتر محمد حقیقت کیش» از اساتید پیش‌کسوت دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با شکوه خاصی برگزار شد ...

در این مراسم که تعدادی از اساتید پیش‌کسوت دانشگاه، دانشکده نساجی و صنعت نساجی کشور به ایراد سخن در مورد ویژگی‌های ارزشمند «استاد حقیقت کیش» پرداختند، از خدمات شایان توجه وی در قریب به نیم قرن فعالیت علمی و آموزشی به نحو شایسته ای تجلیل شد.

رییس دانشگاه امیرکبیر رئیس دانشگاه امیرکبیر نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه اعتقادی به بازنشستگی در حوزه علمی ندارم، گفت: دانشجویان و اساتید بیش از گذشته می‌توانند از تجربیات، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های اساتید بازنشسته و پیشکسوت این دانشگاه استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم تجلیل از دکتر محمد حقیقت کیش از اساتید پیشکسوت دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایشان را از اساتید قدیمی و برجسته دانشگاه به ویژه حوزه نساجی کشور توصیف کرد و گفت: متاسفانه بنده از دانشجویان هم رشته‌ای دکتر حقیقت کیش نبودم که بتوانم از کلاس‌های این استاد بزرگوار در دانشگاه استفاده کنم اما بعد از اینکه سال ۵۷ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر فارغ التحصیل شده‌ام ایشان فعالیت علمی خود را بعد از تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارجی در این دانشگاه آغاز کردند.
وی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ۴۰ سال پیش به گستردگی امروز نبود و در آن زمان این دانشگاه بسیار کوچک و ۱۰۰۰ دانشجو در اختیار داشت اما در همین زمان تصمیم دکتر حقیقت کیش برای ورود به کشور و فعالیت در این دانشگاه جای تقدیر و قدردانی دارد. چرا که در آن سال‌ها که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود بسیاری کشور را ترک و مهاجرت کردند. اما دکتر حقیقت کیش با روحیه خدمت و تلاشی که داشته‌اند در کشور ماندند و بیش از ۴۰ سال فعالیت‌های علمی و مسئولیت‌های اخلاقی و اجتماعی خود را انجام دادند.

دکتر معتمدی در پایان خاطرنشان کرد: رویه من در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به این صورت هست که اساتید و دانشجویان بیش از گذشته بتوانند از تجربه، توانمندی و علم اساتید بازنشسته به ویژه اساتید پیشکسوت در حوزه علمی استفاده نمایند. بنابراین همکاری دکتر حقیقت کیش با دانشگاه امیرکبیر به هیچ عنوان قطع نخواهد شد بلکه دانشجویان بیشتر از گذشته می‌توانند به از خدمات این استاد بزرگوار بهره ببرند.

منبع:روابط عمومی دانشگاه امیر کبیر