<%=StrTitr %>
کدخبر : 600
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۰۸:۰۷
تعداد بازدید :    2239
زمانی در گفت‌وگو با فارس
اقدامات علمی در آزمایشگاه‌ها و فرصت‌های مطالعاتی اساتید تحت‌الشعاع التهابات ارزی است

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: در آزمایشگاه‌ها تجهیزاتی وجود دارد که باید از خارج خریداری شود و اجرای فرصت‌های مطالعاتی اساتید هم نیازمند کمک‌های ارزی است اما التهاب اخیر اقتصادی ما را دچار مشکلاتی کرده است.

محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، در خصوص تأثیر التهابات ارزی در این دانشگاه، گفت: به این دلیل که آزمایشگاه‌های بسیاری از رشته‌ها مصرف‌کننده تجهیزات و مصالح زیادی است این التهابات ارزی توانسته در این خصوص مشکلاتی را برای دانشگاه پیام نور ایجاد کند.

وی در توضیح بیشتر این مشکلات گفت: تعداد زیادی از اساتید دانشگاه پیام نور برای انجام فرصت‌های مطالعاتی و همچنین مأموریت‌های مختلف به خارج از کشور اعزام می‌شوند اما مشکلات ارزی توانسته معضلاتی را برای این دانشگاه به وجود آورد.

رئیس دانشگاه پیام نور تصریح کرد: با توجه به اینکه نامه‌ای از سوی منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای تأمین ارز مورد نیاز دانشگاه‌ها به دولت نوشته شده است امیدوارم این مشکل به زودی رفع شده تا دانشگاه‌ها بتوانند به رسالت و مأموریت اصلی خود یعنی آموزش، علم، فناوری و تجاری‌سازی دانش‌های موجود در آنجا بپردازند.