<%=StrTitr %>
کدخبر : 5930
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۹/۱/۲۷ - ۰۸:۰۱
تعداد بازدید :    4450
معاون آموزشی دانشگاه شریف:
۸۱ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه شریف غیرحضوری تدریس کردند

طبق گزارش معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف، ۸۱ درصد از اعضای هیات علمی این دانشگاه در زمانی تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیرحضوری تدریس کردند.

به نقل پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی شریف، داود رشتچیان در جلسه هیات رئیسه این دانشگاه که به صورت الکترونیکی برگزار شد، گزارشی از نحوه تشکیل کلاس ها به صورت غیرحضوری ارائه داد.

بر اساس این گزارش حدود ۸۱ درصد از اعضای هیات علمی دست کم یکی از روشهای تدریس غیرحضوری را انتخاب کردند و حدود ۷۷ درصد از دروس نظری (۸۴۵ عنوان درس از یک هزار و ۱۰۰ عنوان درس) به روش مجازی در حال برگزاری است.

در ادامه این جلسه که به چگونگی فعالیت دانشگاه بعد از تعطیلات نوروز اختصاص داشت، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف گزارشی از نحوه تشکیل کلاس ها ارائه کرد.

هیات رئیسه دانشگاه از همکاران عضو هیات علمی و دانشجویانی که با اهتمام و جدیت در کلاس‌های غیرحضوری شرکت کرده و مانع ایجاد وقفه در امر آموزش شدند، تشکر کرد، اما از اعضای هیات علمی که به هر دلیل تاکنون موفق به برگزاری کلاس خود نشدند، خواست که در اسرع وقت نسبت به تشکیل کلاس و برگزاری جلسات جبرانی به یکی از روشهایی که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی مشخص کرده است، اقدام کنند.

همچنین با توجه به ادامه شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور و برای حفظ سلامت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی، مقرر شد پیش بینی‌های لازم برای استمرار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی به صورت مجازی حداقل تا پایان فروردین ماه ادامه یابد. البته مقرر شد که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه‌ها، رساله‌ها، دروس عملی و آزمایشگاهی برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را انجام دهد.

در این جلسه اعضای هیات رئیسه دانشگاه بر لزوم حفظ نظم و انضباط فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و تداوم انجام امور دانشگاه تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، از زمان شیوع ویروس کرونا دانشگاه‌های کشور تعطیل شده و آموزش مجازی را در دستور کار خود قرار دادند. البته این روش برای درس‌های نظری بیشتر موثر است و باید دید در صورت ادامه دار بودن این روند، دانشگاه‌های کشور برای دروس عملی و آزمایشگاهی چه تمهیداتی در نظر می گیرند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز روز گذشته (جمعه) اعلام کرد تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۳۷۸ نفر نیز فوت کردند. ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر هم بهبود یافته‌اند.