<%=StrTitr %>
کدخبر : 5881
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۱۸:۰۹
تعداد بازدید :    1461

طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی جوان در صنعت جان می‌گیرد

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: تقاضای اساتید و اعضای هیات علمی برای فرصت مطالعاتی در صنعت، در ترم دوم تحصیلی یا ترم تابستان سال آینده افزایش می‌یابد.

ولی اله سیف مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اعضای هیات علمی در صنعت، اظهار داشت: امسال که سال نخست اجرای طرح فرصت مطالعاتی اساتید و اعضای هیات علمی جوان در صنعت، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها بود، درخواست زیادی از صنایع و دستگاه‌های اجرایی برای حضور اساتید و اعضای هیات علمی در این مکان‌ها دریافت کرده‌ایم.

سیف افزود: بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی در حوزه‌های فنی و مهندسی و در حوزه‌های علوم انسانی و هنر از دانشگاه‌ها تقاضای استاد کرده‌اند و دانشگاه‌ها این تقاضاها را دریافت کرده و بررسی کرده‌اند.

وی درباره ارزیابی این طرح از ابتدا تاکنون، گفت: در سال اول اجرای طرح، تا دانشگاه‌ها بخواهند از طرح مطلع شوند سال تحصیلی آغاز شد و با این حال حدود ۲۰ تا ۳۰ استاد و عضو هیات علمی از این فرصت‌ها استفاده کردند و به فرصت مطالعاتی در صنعت و دستگاه‌ها رفتند.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: سایر اساتید و اعضای هیات علمی احتمالا در ترم دوم تحصیلی امسال یا ترم تابستان سال آینده بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

* فرصت مطالعاتی پاره‌وقت هم امکان پذیر است

سیف یادآور شد: البته طرح تعریف شده فرصت مطالعاتی اساتید و اعضای هیات علمی در صنعت، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها، مدل پاره وقت هم دارد و ممکن است که اساتید بتوانند در طول ترم، یک یا دو روز را در محل مورد نظر در قالب فرصت مطالعاتی حضور پیدا کنند و به دستگاه‌های تقاضا دهنده کمک دهند و باقی فرصت را هم در دانشگاه حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: معتقدیم فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اعضای هیات علمی در صنعت در حال پیشرفت است و منتظر هستیم که آمار جدیدی در این باره احصاء شود.