<%=StrTitr %>
کدخبر : 5839
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۱:۰۵
تعداد بازدید :    2711

بازنگری لایحه اصلاح قانون انتظامی هیات علمی دانشگاه‌ها

نماینده وزیر علوم از بازنگری و بررسی لایحه اصلاح قانون انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها خبرداد.

نشست هماهنگی بازنگری و تدوین لایحه اصلاح قانون انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، با حضور جمعی از حقوقدانان، در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابراهیم ابراهیمی، نماینده وزیر علوم و مسئول هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و هماهنگ‌کننده هیات‌های انتظامی اعضای هیات‌علمی، هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی در راستای بازنگری و تدوین لایحه اصلاح قانون انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: وجود ساختار جدید «هیات‌عالی نظارت انتظامی» از مهم‌ترین مواد اضافه‌شده در بازنگری این قانون است.

وی بابیان اینکه در ساختار جدید «قانون و مقررات انتظامی اعضای هیات‌علمی»، تخلفات پژوهشی نیز به موارد قبلی افزوده شده است.

مسئول هماهنگی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و هماهنگ‌کننده هیات‌های انتظامی اعضای هیات‌علمی، درباره راهکار دفتر هماهنگی هیات‌ها برای بازنگری «قانون و مقررات انتظامی» گفت: در ابتدای امر با صدور بخشنامه‌ای به‌تمامی هیات‌های انتظامی دانشگاه‌ها، تقاضا شد که با بررسی قانون مقررات انتظامی اعضای هیات‌علمی ایرادات و ابهامات خود نسبت به این قانون را مکتوب و در اختیار این دفتر قرار دهند که پس از دریافت نظرات هیات‌ها، همه آن‌ها جمع‌بندی و نکات کلیدی آن استخراج شد.

ابراهیمی درخصوص دیگر اقدامات صورت گرفته در بازنگری این قانون افزود: در این راستا تصمیم گرفتیم در این زمینه از نظرات قضات دیوان عدالت اداری، دبیرخانه هیات‌عالی نظارت و جمعی از حقوقدانان صاحب‌نظر درزمینهٔ بازنگری قانون و مقررات انتظامی استفاده شود که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و عمومی در چندین جلسه، تمامی مواد «قانون و مقررات انتظامی» مورد بررسی قرار گیرد.