<%=StrTitr %>
کدخبر : 557
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۶:۰۶
تعداد بازدید :    11508

بررسی موضوع سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در شورای عالی انقلاب فرهنگی

جلسه 811 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی درخصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: دستور اصلی جلسه رسیدگی به موضوع سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد) و مدارس تیزهوشان بود که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گزارشی در این رابطه ارائه کرد.

وی افزود: با توجه به ضرورت رسیدگی به این موضوع و اصلاح و به روز رسانی اساسنامه آنها و ادغام تلاشی که در مدارس سمپاد و باشگاه دانش پژوهان جوان باید انجام شود، پیشنهاداتی را در این راستا مطرح شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: بر این اساس مقرر شد کمیته ای متشکل از وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، با حضور دکتر حداد عادل و به مسئولیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شود و با جمع بندی پیشنهادات تا هفته آینده، اساسنامه مشترک نهایی را آماده و برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارئه دهد.

وی افزود: در این جلسه همچنین گزارش وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد پرونده های بررسی شده در هیات های تخصصی رسیدگی به پرونده های مربوط به دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان در مسائل علمی، آموزشی و تخصصی در یکسال گذشته ارائه شد و اعضای شورا پیشنهادات خود را برای بهتر شدن فعالیت ها و تسریع در رسیدگی ها مطرح کردند.

دکتر مخبر دزفولی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید هیات های تخصصی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده و به این موارد تخصصی رسیدگی کند.

دبیر شورای عالی انقلاب اضافه کرد: همچنین با عنایت به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گذشته مصوبه ای در خصوص اعطای اختیارات به حوزه علمیه قم در زمینه اعطای مدارج علمی و راه اندازی نشریات و انجمن های علمی و مجلات علمی- پژوهشی داشت، و در این راستا حوزه علمیه خراسان نیز با توجه به گستردگی، وسعت و استقلال خود درخواستی را ارائه کرده بود.

وی افزود: این درخواست در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و به دلیل آنکه بر اساس آئین نامه در زمان مقرر به آن ایراد و اشکالی مطرح نشد به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تبدیل شده که ابلاغ خواهد شد.

منبع:شورای عالی انقلاب فرهنگی