<%=StrTitr %>
کدخبر : 4809
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۴:۰۳
تعداد بازدید :    927
معاون آموزشی وزیر علوم:
دستورالعمل انتخاب استادان نمونه کشوری بازنگری شد

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بازنگری در دستورالعمل انتخاب و معرفی استادان نمونه كشوری خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر امروز دوشنبه در چهارمین همایش آموزش عالی، گفت: دستورالعمل انتخاب اعضای هیات علمی نمونه كشوری بازنگری شد كه بر این اساس اعضای هیات علمی در زمینه آموزش باید 200 تا 285 و در پژوهش باید 150 تا 200 امتیاز كسب كنند.

وی افزود: سال 88 دستورالعمل تعیین استادان نمونه كشوری در وزارت علوم تدوین و در سال 96 بازنگری شد. تجلیل از اعضای هیات علمی در سطح كشور بر اساس تكریم شأن و منزلت آنها در جامعه به عنوان مهمترین هدف در دستورالعمل گنجانده شد.

شریعتی نیاسر اظهار كرد: بر اساس این دستورالعمل، ابتدا كمیته‌هایی به منظور تعیین اعضای هیات علمی نمونه تشكیل و در نهایت اعضای برگزیده به ستاد وزارت علوم معرفی می‌شوند.

به گفته وی ، در وزارت علوم كمیته ای با حضور معاونان مختلف پژوهشی و آموزشی همچنین برخی استادان نمونه كشوری تشكیل شده است كه افراد معرفی شده دانشگاه‌ها در این كمیته مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.
به گفته شریعتی نیاسر، در كمیته ستادی این وزارتخانه 30 درصد افزایش ضریب به اعضای هیات علمی كم برخوردار اضافه می‌ شود.

وی با بیان اینكه در سال‌های 90 تا 96 از 394 هیات علمی برتر كشور تجلیل شد، افزود: تصمیم های اتخاذ شده در مورد معرفی اعضای هیات علمی نمونه كشوری با تأیید وزیر علوم به مرحله اجرایی می رسد.
معاون آموزشی وزیر علوم از امضای تفاهم‌ نامه ای بین سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش به منظور معرفی چهره برتر آموزشی خبر داد.

شریعتی نیاسر گفت: از سال آینده با همبستگی و هم فكری این سه وزارتخانه می ‌توانیم از چهره برتر در حوزه اجرایی و آموزشی تقدیر و تجلیل كنیم.

بیست و هفتمین آیین نكوداشت اعضای هیئت علمی نمونه كشوری امروز با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، برخی از معاونان و مدیران وزارتخانه و روسای دانشگاه‌ ها و مراكز پژوهشی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و 13 عضو هیئت علمی نمونه كشوری معرفی و تجلیل شدند.