<%=StrTitr %>
کدخبر : 2748
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۱
تعداد بازدید :    20934

نسبت عجیب استاد به دانشجو

از پذیرش ۱۰ درصدی تا نسبت عجیب استاد به دانشجو در برترین دانشکده‌هاى جهان

گشت و گذار در دانشکده‌های حقوقی جهان ما را با نکات جالب و قابل تاملی درباره شیوه تدریس، پذیرش دانشجو آشنا می‌کند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه رشته حقوق در جهان با اهمیت است و نقش ویژه‌ای در زندگی روزمره افراد دارد، به طوری که در بسیاری از کشور‌ها هر خانواده دارای یک وکیل حقوقی است که در مواقع لزوم و ایجاد مشکل، راهگشای مسائل خواهد بود.

همچنین حضور یک وکیل حقوقی در هنگام عقد قرارداد‌ها و انجام معاملات امری ضروری و لازم است تا در آن قرارداد تمام نکات و بند‌های قانونی رعایت شود و مورد توجه قرار گیرد  تا در آینده مشکلی گریبان‌گیر هیچ یک از طرفین قرارداد نباشد.

به دلیل اهمیت بالا و استقبال زیاد  داوطلبان و دانشجویان، رشته حقوق مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است و در بهترین دانشگاه‌های جهان و با کیفیت عالی و مطلوب تدریس می‌شود.

در این گزارش سعی داریم شما را با برترین دانشگاه‌های جهان در رشته حقوق آشنا کنیم تا در صورت تمایل به تحصیل در این رشته آشنایی بیشتری با دانشگاه‌های ارائه دهنده آن در سراسر جهان داشته باشید.

دانشگاه استنفورد

دانشکده حقوق دانشگاه استنفورد یک ویژگی خاص و منحصر به فرد دارد که با آن شهرت پیدا کرده است؛ این دانشکده پایین‌ترین نسبت دانشجو به استاد در کشور را دارد به طوری که این نسبت یک استاد به ازای هر ۷.۳ دانشجو است که نسبتی بسیار عجیب و از طرفی فوق‌العاده و عالی است.

در این دانشکده دوره‌های قانونی، متنوع هستند و شامل مرور کلی قوانین کیفری، قراردادها، نقض حقوق بشر و تحقیقات و نوشتن قانونی است.

 

 

دانشجویانی که در رشته حقوق تحصیل می‌کنند پس از سال اول تحصیل در دانشگاه می‌توانند از این ۲۸۰۰ عنوان متفاوت برای تحقیقات، منطقه‌ای که به آن علاقه دارند را انتخاب کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند از کتابخانه مجهز و بزرگ قانون رابرت کرون در استنفورد که حدود ۵۰۰ هزار کتاب دارد، استفاده کنند و از آن‌ها بهره‌مند شوند.

دانشجویان رشته حقوق استنفورد بیش از ۵۰ سازمان دانشجویی، از جمله قانون استنفورد و جامعه شراب، دانشجویان قانون استنفورد در برابر خشونت جنسیتی، زنان در سیاست و انجمن دانشجویان حقوق سیاه را تشکیل داده‌اند و به فعالیت در آن می‌پردازند. همچنین ۱۲ مجله حقوقی وابسته به دانشکده حقوق هم وجود دارد.

دانشگاه دوک

دانشکده حقوق یکی از ۱۰ دانشکده در دانشگاه دوک است. رشته حقوق در این دانشکده به شدت رتبه بندی شده و دارای یک روند پذیرش رقابتی است، به طوری که در سال تنها ۲۰ درصد از متقاضیان این رشته پذیرفته می‌شوند. این دانشکده ۸ مجله علمی یا بررسی قوانین را منتشر می‌کند که قانون و مسائل معاصر و حال حاضر است.

قدیمی‌ترین مجله قانون دانشگاه مجله قانون دوک است که توسط دانشجویان ویرایش می‌شود و مقاله‌هایی از محققان را درباره موضوعات مورد علاقه عموم جامعه، نظام حقوقی و مطالعه قانون منتشر می‌کند.

این دانشکده همچنین چند برنامه تحصیلی مشترک با سایر مدرسه‌ها مانند مدرسه فارغ التحصیلی، مدرسه کسب و کار و مدرسه پزشکی را  ارائه می‌دهد و حدود یک چهارم دانش‌آموزان در دوره‌های تحصیلی مشترک شرکت می‌کنند.

دانشگاه کمبریج

چیزی که دانشگاه کمبریج را از دیگر دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته حقوق متمایز می‌کند کتابخانه قانون Squire است؛ این کتابخانه یکی از ۳ مجموعه بزرگ قانونی در انگلستان است که تقریبا ۱۸۰ هزار جلد کتاب دارد. این مجموعه کتاب درباره قانون بریتانیا قوی‌تر عمل کرده و بیشتر به آن پرداخته است، اما حاوی مجموعه‌ای در سیستم‌های حقوقی سراسر جهان از جمله ایالات متحده، استرالیا، کانادا و نیوزیلند است. همچنین مجموعه‌های کوچکتر برای بسیاری از کشور‌های دیگر دارد.

 

 

دانشکده حقوق ۶ درجه مختلف را در بر می‌گیرد، همچنین در مقطع کارشناسی ارشد جرم شناسی، MPhil در تحقیقات جرم شناسی، دیپلم در مطالعات حقوقی و دیپلم در قوانین بین المللی را ارائه می‌دهد.

دانشگاه ییل

روند پذیرش دانشکده حقوق ییل یکی از انتخابی‌ترین پذیرش‌ها در ایالات متحده است، به طوری که هر ساله کمتر از ۱۰ درصد متقاضیان پذیرفته می‌شوند.

دانشکده حقوق ییل دارای تعدادی از کلینیک‌های حقوقی است که دانشجویان را قادر می‌سازد تا در زمینه‌های دنیای واقعی کار کنند. این کلینیک‌ها طیف گسترده‌ای از زمینه‌های قانونی را پوشش می‌دهند و تمام موارد جدید قانونی در آن اضافه می‌شوند. در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد دانشجویان حقوق ییل قبل از فارغ‌التحصیلی در این مراکز شرکت کرده و تجربه کسب می‌کنند.

برخی از فارغ التحصیلان مشهور و چهره دانشکده حقوق هیلاری کلینتون، بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا و جرالد فورد هستند.

دانشگاه آکسفورد

دانشکده حقوق دانشگاه آکسفورد یکی از بزرگترین دانشکده‌های انگلستان محسوب می‌شود و یکی از ۳۰۰ دانشکده حقوق مهم دانشگاه‌هاست. یکی از نکات بسیار جالب درباره دانشکده حقوق آکسفورد نسبت دانشجو به استاد بوده که این نسبت تقریبا یازده استاد به ازای هر ۷۷ دانشجو است.

همچنین تعدادی از مراکز و مؤسسات حقوقی از جمله موسسه حقوق بشر، موسسه حقوق تطبیقی ​​اروپایی، مرکز مطالعات اجتماعی و حقوقی، مرکز تحقیقات مالکیت معنوی آکسفورد و مرکز جرم شناسی در دانشکده حقوق وجود دارد.