<%=StrTitr %>
کدخبر : 2706
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۶:۱۰
تعداد بازدید :    1733

اعتباری برای پاداش پایان خدمت 425 هیات علمی پیش بینی نشده است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، گفت: امسال 425 عضو هیات علمی بازنشسته می شوند اما هیچ اعتباری برای پرداخت پاداش پایان خدمت آنها پیش بینی نشده است .

به گزارش خبرگزاری گروه دانشگاه ایرنا،محمد تقی نظرپور خاطرنشان کرد: با مساعدت دولت، پاداش پایان خدمت سال 96 به مبلغ 217 میلیارد تومان برای یک هزار و 65 بازنشسته پرداخت شد که از این تعداد، 500 نفر هیأت علمی و سایرین غیرهیأت علمی بودند.

وی در مورد وضعیت بازنشستگان در سال 97 و پرداخت پاداش پایان خدمت، تاکید کرد: بر اساس احکامی که تا این لحظه برای بازنشستگان سال 97 صادر شده است، 425 عضو هیأت علمی و 814 عضو غیرهیأت علمی بازنشسته می شوند اما اعتباری برای پرداخت پاداش پایان خدمت آنان نداریم.

به گفته نظرپور، به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان برای سال های 97 و 98، بالغ بر 452 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت به 2 هزار و 342 بازنشسته هیأت علمی و غیرهیأت علمی نیاز است.
معاون اداری مالی وزیر علوم در مورد کمبود اعتبارات سال 98 و تخصیص 70 درصد این بودجه به حقوق استادان و کارکنان، تاکید کرد: بین 60 تا 70 درصد اعتبارات دریافتی دانشگاه ها از دولت، صرف پرداخت حقوق استادان و کارکنان می شود و افزایش اعمال شده در بودجه ها عمدتاً در ارتباط با حقوق اتفاق می افتد؛ بنابراین، سایر فعالیت های دانشگاه ها به ویژه امور تغذیه، خوابگاه ها، شرکت های حمل و نقل و موارد مشابه را پوشش نمی دهد.
وی گفت: افزایش اعتبار برای بودجه سال 98 وزارت علوم متوسط حدود 14 است که این رقم نیاز دانشگاه ها را برآورده نمی سازد و در صورتیکه بودجه سال 98 دانشگاه ها بر اساس همین لایحه تصویب شود، دانشگاه ها را با مشکلات احتمالی روبرو می سازد.

نظرپور در مورد تحقق 100 درصدی بودجه دانشگاه ها در سال 97 اظهار امیدواری کرد که بر اساس قول معاون اول رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، این امر محقق شود.